Cilt Bakımı

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt beyazlatma yöntemleri hakkında hazırladığımız yazımızda, süt cildi beyazlatır mı, limon yoğurt cildi beyazlatır mı, yumurta akı cildi beyazlatır mı ve cilt beyazlatıcı maskeler hakkında bilgilendirme yapacağız.

Süt Cildi Beyazlatır Mı?

Cilt beyazlatma yöntemlerinde süt kullanımı.İnsanlığın beyaz yüze olan tutkusu aslında çok eskiye dayanır. Çok eskilerde kadınlar yüzlerini beyazlatmak ve kusurlarını kapatmak için tebeşir gibi malzemeleri yüzlerine sürerlermiş tüm yan etkilerini göze alarak. Her ne kadar yaz geldiğinde bronzluk istesekte beyaz tenli olmak her zaman çok daha fazla arzulanmıştır. Bunun için tabi ki artık tebeşir tozu değil yerine daha farklı doğal cilt beyazlatma maskeleri kullanabiliriz. Süt cildi beyazlatabilir ancak tek başına değil. Birkaç malzeme ile karıştırdığımız zaman süt ile cildinizi beyazlatabilirsiniz. Şimdi bakalım bu malzemeler nelermiş?

Cilt Beyazlatıcı Maskeler

5  6 tel kadar safran ile 3 yemek kaşığı sütü bir arada karıştırın. Safran zaten sütün içerisinde çözünecektir. Bu karışımı yüz ve boyun bölgenize uygulayabilirsiniz. 15 dakika kadar beklettikten sonra durulama işlemi yapın. Bu karışımı düzenli olarak uyguladığınız takdirde cildinizdeki açılmayı fark edeceksiniz.

Hem cilt beyazlatmak hem de leke gidermek için ise; bir yemek kaşığı rendelenmiş kestane, bir yumurta sarısı bir tane ezilmiş limon, bir çay kaşığı itburnu yağı ve kaynar suyun içerisine atılmış bir çay kaşığı süt tozunu karıştırın. Oluşan karışımı cildinize sürün ve yarım saat kadar bekletin. Daha sonra soğuk su ile durulayın. Bu maske hem lekelerinizin hem de yüzünüzün rengini açacak.

Limon Yoğurt Cildi Beyazlatır mı?

Cilt beyazlatma yöntemleri limon kullanımı. İnsanlığın beyaz tene olan tutkusu aslında çok eskiye dayanır. Çok eskilerde kadınlar suratlarını beyazlatmak ve kusurlarını kapatmak için tebeşir gibi malzemeleri yüzlerine sürerlermiş tüm yan etkilerini göze alarak. Her ne kadar yaz geldiğinde bronzluk istesekte beyaz tenli olmak her zaman çok daha fazla arzulanmıştır. Bunun için tabi ki artık tebeşir tozu değil yerine daha farklı maskeler kullanabiliriz. Limon yoğurt cildi beyazlatır mı bilinmez ancak her ikisini farklı cilt maskeleri içerisinde kullandığınızda cildin rengini açtığı kesin. Şimdi bakalım o maskeler nasıl hazırlanıyormuş?

Cilt Beyazlatıcı Limon Maskesi

Bir kaşık süt, bir kaşık limon suyu ve bir kaşık bal ile hazırlayacağınız maskeyi haftada 3 kez yaklaşık yarım saat kadar uyguladığınızda cilt renginizin açıldığını fark edeceksiniz.

Cilt Beyazlatıcı Yoğurt Maskesi

Cilt beyazlatma yöntemleri yoğurt maskesi. Portakal kabukları artık çok işinize yarayacak. Soyduğunuz kabukları çöpe atmak yerine bırakın güneşe kurusun. Daha sonra bunları rendeleyin hatta başta rendeleyip kurutursanız sizin için daha iyi olur sonra üzerine hamur kıvamına gelene kadar yoğurt ekleyin. İsterseniz bir miktar su katabilirsiniz. Yüzünüze sürdüğünüz karışım yaklaşık yarım saat kadar kalabilir. Ardından soğuk su ile yıkayın. Bu maske var ise yüzünüzdeki lekelerin renginin açılmasını sağlayacaktır.

Yumurta Akı Cildi Beyazlatır Mı?

Cilt beyazlatma yöntemleri yumurta akı kullanımı. Yumurta akı yüksek protein içerir. Bu protein sadece cildiniz için değil, saçlarınız, tırnaklarınız içinde size gereklidir. Özellikle saç maskelerinin bir çoğunda yumurta akı bulunur. Cilde olan faydalarına bakacak olursak, gözenekleri sıkılaştırır, cildi sıkılaştırır, biriken yağı gözeneklerden temizler. Yumurta akı cildi beyazlatır mı sorusunun cevabına bakacak olursak buna kesinlikle beyazlatır diyemeyiz. Çünkü dediğimiz gibi yumurta akı cildi temizler bu durumda gözenekler de açıldığı için cildi olduğundan daha açık renk görebilirsiniz ancak bu uzun süreli bir durum değildir. Yine de kısa süreli olarak cildi beyazlatmak istiyorum diyorsanız yumurta akını direk cildinize sürün ve yarım saat kadar bekleyin soğuk su ile yıkayın. Cilt beyazlatmak için başka yöntemler ise;

Maydanozları kaynar suyun içerisine atın ve 20 30 dakika kadar demlenmeye bırakın. Sonra süzün ve süzdükten sonra her gün bu su ile cildinizi silin. Su bir hafta kadar buzdolabında bozulmadan durabilir.

3 4 yemek kaşığı kadar taze sütü bir yemek kaşığı saf alkolle karıştırın ve yatmadan önce yüzünüze sürün gece boyunca o şekilde kalsın bu da cildinizin rengini bir süre sonra açacaktır.

1 yemek kaşığı sirke bir yemek kaşığı limon ve bir yemek kaşığı suyu karıştırın ve yaklaşık olarak 1 ay boyunca her sabah ve akşam bu karışım ile yüzünüzü silin. Bir ay sonra değişimi sizde fark edeceksiniz.

Cilt Beyazlatıcı Maske

Cilt beyazlatma yöntemleri arasında sıkça kullanılan cilt beyazlatıcı maskeler. Cilt rengi çok fazla koyu olan kişiler bu durumdan şikayetci olabilir. Yüz renginizin koyu olmasından dolayı Çok mutsuzsanız ve doğal bir çözüm arıyorsanız yazımızı baştan sona okumanızda yarar var.Bu durumda olan kişilerimiz için cilt beyazlatıcı maskeler ve yapılışları hakkında bilgiler vereceğiz.

Cilt Beyazlatma Maskesi 1 :

Gerekli Malzemelerimiz

2 Yemek kaşığı taze fasulye unu

1 Tane yumurta beyazı

2 Damla lavanta yağı

Yapılışı : Bütün elimizdeki malzemeleri önce güzelcene karıştırıp macun haline getiriyoruz. Göz ve dudaklardan uzak tutarak sürüyoruz.15-20 dk civarı bekledikten sonra güzelcene ılık suyla durulayıp yavaşcana çıkartın. Nemlendirici sürebilirsiniz.Bu yüz beyazlatıcı maske ile cildi ölü hücrelerden temizlemiş hemde s,iyah noktaları,yağ bezlerini düzeltmenizi sağlar ve cilt renginizi büyük oranda açar.

Cilt Beyazlatma Maskesi 2 :

Gerekli Malzemelerimiz

Yarım Domates

Un

Yapılışı : 
Öncelikle domatesi iyice yıkayın ve kabuğunu güzelcene soyun. Ardından Blendırda suyunu iyice çıkartın ve süzgeç ile süzün. Gerekli olduğu kadar un ile macun haline getirin. Oluşan bu maskeyi göz ve dudak kısımlarınızdan uzak tutarak yüze iyice uygulayın. 5 dakika sonra ılık su ile durulayın. Bu oluşan maskeyi haftada 3 kez uygulamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir