Maske Tarifleri

Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maskesi

Cildi gençleştiren doğal bakım maskesi evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir maskedir. Cildin esnekliğini kaybetmesinin ve yüzde lekeler oluşmasının sebebi, yaşın ilerlemeye başlamasından ileri gelmektedir. Yer çekiminin de etkisiyle beraber bu süreç hızlanmaktadır.

Cilt sarkmalarını ve ciltteki lekeleri önleme meselesi için, doğal bakımların ciddi bir önemi vardır. Kimyasal içeriği fazla olan bir bakım yapmak yerine, içeriği %100 doğal ürünlerden oluşan bir bakım yapmak, daha etkili olacaktır.

Bitkisel destekli karışımlar yardımıyla, yaşlılığın en mühim göstergelerinden biri olan cilt lekeleri ve cilt sarkmaları önlenebilir.

Cildi gençleştiren bitkisel bakım maskesi, ciltteki nemi tutarak, adeta koruyucu bir bariyer oluşturur. netice olarak, yaşlanmayı geciktirme durumuna sahiptir.

Tüm cilt Tiplerine uygun Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maskesi Tarifi

gerekli Olan Malzemeler

  • 1 adet yumurta akı
  • 4 damla sandal ağacı yağı
  • 4 damla rezene yağı
  • 1 çorba kaşığı bal

Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanışı

Belirtilen bütün malzemeleri cam yada porselen bir kasenin içerisine koyarak, iyice karıştırın. Parmak uçlarınızla bütün cilt bölgenize yedirerek sürün. ten maskesini, etki etmesi için yaklaşık 10 dakika kadar bekletin.

Bekleme süresinin ardından, cildinizi soğuk su yardımıyla iyice temizleyin ve nemlendirici özelliği olan bir krem sürün.

Cildinizin sarkmasını önlemek ve daha genç bir cilde sahip olmak için, bu maskeyi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maskesi Faydaları

  • Maskenin arasında yer sektör sandal ağacı yağı, cildinizin bağ dokusunu güçlendirecektir.
  • Rezene yağı, ciltteki pürüzleri bulunmamaktadır edecek ve oluşan kırışıklıkları azaltacaktır.
  • Yumurta akı, ciltteki gözenekleri sıkıştırarak, cildin de sıkılaşmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra elastik bina oluşturulacaktır.
  • kullanılan bal ise, cildin derinlemesine nemlenmesini sağlayarak, yumuşamasına ve kadifemsi bir dokuya sahip olmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir