Diyet

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama nedir sorusu, bayanlar arasında en fazla merak edilen kilo verme sorularından birisidir. Normal kilosundan şikayetçi olmayan, ancak vücutlarını şekle sokmak isteyen bayanların başvurdukları bu zayıflama şekli, basen, kalça ve göbek bölgesinde depolanan yağların yok edilmesine yöneliktir.

Genelde zayıflama sağlanacak bölgeye göre değişen bu uygulamalarda en önemli nokta, egzersiz hareketleridir. Zayıflama ve incelme sağlanmak istenen bölgeye göre farklı egzersiz hareketlerinin uygulandığı bölgesel zayıflama yöntemlerinde, ayrıca yağ yakıcı özellikli beslenme düzeni de uygulanır.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Oluyor ?

Vücut genelini kapsayan genel zayıflamadan farklı olarak incelme sağlar. Genel kilo problemi olmayan ya da bu problemlerini çözenlerin uyguladığı bu incelme yöntemleri bölgeye göre değişir. Bölgesel zayıflama ile incelmek için incelme sağlanacak bölgede bulunan kasları düzenli olarak çalıştırmak yeterlidir. Bunun için kasların çalışmasını sağlayan egzersiz hareketlerini bilip düzenli ve yeterli sayıda uygulamak yeterlidir.

Bölgesel zayıflama için doğal yöntemlerin yanında teknolojik yöntemler de kullanılabiliyor. Özel klinik ya da güzellik merkezlerinde uygulanan bu yöntemlerden en fazla

  • Zeltiq
  • CoolSculpting
  • UltraShapeV3
  • VelaShape 3
  • Accent Vshape

yöntemleridir. Bu yöntemlerden en uygun olanı uygulama yapılacak olan sağlık merkezinde belirlenebilir. Yöntemin belirlenmesinin ardından uygulanacak seans sayısı ve süresi de kişiye göre belirlenebilir.

Bölgesel zayıflama egzersizleri uygulanırken aynı zamanda özel bir diyet uygulaması da gerekebilir. Bu diyet uygulamaları, hafif uygulamalar olup sadece yüksek kalorili belirli besinlerin tüketilmemesini kapsar. Ayrıca gün içinde bol miktarda sıvı tüketmek, 3 litre kadar su içmek de bölgesel incelme yöntemleri için dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Zayıflama yöntemlerinin uygulanması sırasında düzenli olarak seanslara katılmak ve dikkat edilmesi gereken noktaları uygulamayı yapan uzmanlardan öğrenip dikkat etmek gerekir. Uygulamalar sonrasında yine beslenmenize dikkat edip egzersizlere devam ederek elde ettiğiniz görüntüyü devam ettirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir