Biogaia Damla

Paylaş
 

Yeni doğanlarda gaz ve sindirim şikayetleri anne ve babalar için uykusuz ve zor bir süreçtir. Bu dönemde bebeklerin gaz şikayetlerini ortadan kaldıran Biogaia Damla, probiyotik gaz giderici bir ilaçtır.

Yetişkinlerde de kullanılan bu ilaç hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızdan faydalanabilirsiniz. Doktor önerileri ve Biogaia kullananlardan tüm merak edilenleri derledik ve Biogaia damla prospektüs bilgilerinin açıklamaları ile bilginize sunuyoruz

Biogaia Damla Nedir?

Biogaia Damla, fonksiyonel bağırsak hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçtır. Etkin maddesi Lactobacillus yetileri kültürüdür. Bu madde insanlarda ağız, bağırsak ve vagina da  normal flora bakterisi olarak bulunmaktadır. Eksikliğine bağlı görülen rahatsızlıklarda Biogaia Damla kullanılır. Renksiz ve kokusuzdur. 5 ml’ lik şişelerde satılmaktadır.

Bağırsak içerisinde bulunan bakterilerin dengesinin değişmesi bebek koliğine neden olmaktadır. Bu amaçla kullanılan bir probiyotiktir.

Biogaia Damla Endikasyon Bilgisi

Biogaia damla prospektüsünde de belirtildiği gibi, fonksiyonel bağırsak hastalıklarında, bozulan bağırsak florasında dengeyi sağlar. İshal, kabızlık, gaz, karın ağrısı, bağırsak ağrısına neden olan kolik gibi sindirim sistemini etkileyen rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Sindirim sistemini rahatlatarak gazı giderir. Bebeklerde sindirim sistemini düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Biogaia Damla Ne İşe Yarar?

Biogaia damla prospektüs uyarılarında da belirtildiği gibi; İlacın etkin maddesi olan Lactobacillus kültürüne ve yardımcı maddelerine ( Ayçiçeği yağı, trigliscrid yağı ve silikon dioksit) karşı alerjisi olanlarda kullanılmamalıdır.

Herhangi bir yiyecek ve içecekle etkileşimi yoktur ve aç ya da tok karnına güvenle kullanılabilir. Ancak 40° C den daha sıcak içecek ve yiyeceklerle karıştırılmamalıdır.

  • Yiyecek ve içeceklerin içine karıştırıldığında bekletilmeden tüketilmelidir.
  • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılabilir. Ancak bu konuda doktorunuza danışmanız daha doğru olacaktır.
  • Kullandığınız başka ilaçlar var ise bunları doktorunuza söyleyiniz. Ancak ilacın başka ilaçlarla etkileşi olmadığını söyleyebiliriz.

Biogaia kullananlar özellikle bebeklerinde herhangi olumsuz bir etki ile karşılaşmadıklarını belirtseler de ilacı kullanmadan önce doktorunuz ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Biogaia Damla Nasıl Kullanılır?

Her ilaç gibi Biogaia Damla da doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Doktorun belirleyeceği doz ve kullanım talimatına uymak önemlidir.

Biogaia damla prospektüsünde önerilen doz günde 5 damladır. Şişe iyice çalkalandıktan sonra doğrudan bebeğin ağzına damlatılabileceği gibi emzirmeden meme ucuna damlatılır ya da yiyecek ve içeklerin içine karıştırılarak kullanılır.

Biogaia Damla, yenidoğan, çocuk ve yaşlılarda yetişkin dozu ile aynı dozda kullanılabilir. Bçbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda ve başka bir rahatsızlığı olanlarda güvenle kullanılabilmektedir.

Biogaia Damla Yan Etkileri

Biogaia Damla yararlı mikroorganizmaların bulunduğu bir damladır. Kimyasal içermediği için belirgin bir yan etkisine saptanmamıştır. Ancak bütün ilaçlarda olduğu gibi etken ve yardımcı maddelerine alerjisi olan kişilerde kullanılmamalıdır. Alerjik reaksiyona neden olabilir. Böyle bir durumda doktorunuzla görüşmenizi öneriyoruz.

Biogaia kullananlar herhangi bir yan etkiden bahsetmiyorlar. Ayrıca Biogaia damla uyku yapar mı diye çok soruluyor. Uyku yapmaz ancak bebeğin ağrısı kesileceği için uyuması normaldir.

Biogaia Damla Kullanma Talimatı

Biogaia Damla, ağızdan alınır. Yemek ve yiyeceklerle karıştırılabilir. 40 derece üzerinde sıcak besinlerle karıştırılmamalıdır. Günde 5 damla olacak şekilde kullanılır. Kullanmadan önce şişe iyice çalkalanmalıdır.

Biogaia damla etkisini ne zaman gösterir? İlacı aldıktan sonra yarım saat içinde etkisini göstermektedir. Etki olmadı diye bir doz daha almak sakıncalıdır. Böyle durumlar için doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Doktor gerekli gördüğü takdirde ilacın dozunda ayarlamalar yapacaktır.

Saatinde alınmayan Biogaia Damla hatırlandığı an alınmalıdır. Daha sonraki dozları doktorun önerdiği aralıklarla kullanmaya devam edilir.

Gereğinden fazla Biogaia Damla alınmasının belirtilen bir olumsuz etkisi yoktur. Kimyasal değildir. Ancak 1 dozun üzerinde kullanılmaması iyi olur.

Biogaia Damla Fiyatı

BIOGAIA 5 ml damla 2018 YILI FİYATLARI
Etken Madde Laktobasillus Reuteri 51.13 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 51.13 TL
İthal / İmal İthal [ Ref.Ülke :Yunanistan ] 45.31 TL
Ruhsat Sahibi Firma Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. (EİP)
ATC Kodu A07FA01

Biogaia damla prospektüs bilgilerini yukarıda sizin için anlaşılır bir şekilde ifade etmeye çalıştık.

Biogaia Damla Kullananlar

Bebeğiniz doğdu doğalı sürekli ağlıyor ve uyumada güçlük çekiyorsa büyük olasılıkla kolik problemi var demektir. Kolik ağrıları nedeniyle derin uykuya dalamıyor, sık sık uyanarak ağlamaya başlıyorsa Biogaia 5 ml Damla onu da sizi de rahatlatacaktır. Biliyoruz bu konuda birçok ilaç ya da formül denemişsinizdir.

Ancak şimdiye kadar başvurulan yöntemler ve ilaçlardan çok daha etkili olduğunu Biogaia kullananların yorumlarından ve doktor görüşlerinden anlıyoruz. Bebeğinizin gaz sorununu tamamen ortadan kaldırarak ağrılarını dindiriyor ve rahat bir şekilde uyumasını sağlıyor.

Biogaia damla etkisini ne zaman gösterir sorusuna Biogaia kullananlardan aldığımız yanıt da oldukça olumlu. Genellikle yarım saat içinde bebeğin ağrısı dinmekte ve gazını kolaylıkla çıkarabilmektedir.

 

Biogaia yararlı mikroorganizmaların bulunduğu bir damla olduğu için bebeğe zararlı bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Biogaia kullananların yorumlarında ilacın etkili olmadığını söyleyenlerde var. Ancak yaptığımız araştırmalar sonucunda ilacın en az bir hafta kullanıldıktan sonra etkili olduğunu gördük. İlacı her gün aynı saatlerde vermekte önemlidir.

Bir gün sabah bir gün akşam verirseniz gerekli etki tam olarak sağlanamamaktadır. Bebeğin ağrısı ve huzursuzluğu başlamadan ilacı saatinde vermeniz gerekiyor. Bugün huysuzluğu, ağlaması yok diye vermez ve ilacın saat düzeninin dışına çı karsanız tedavi olumlu olmayacaktır.

Biogaia damla uyku yapar mı? Bu soruya farklı yanıtlar var. Bazı Biogaia kullananlar evet derken bazıları da hayır diyor. İlacın etkin maddesi ve yardımcı maddeleri uyku yapacak türde değildir. Ancak bebeklerin ilaç sayesinde rahatlayıp daha derin ve deliksiz uyumaları tabi ki söz konusu olmaktadır. Bu da ilacın uyku yaptığı kanısını doğurmaktadır.

Bir de Biogaia kullananlar ilacın pahalı olmasından şikayetçiler. Evet, ortalama ilaç fiyatlarına göre bu konuda haklılar. Ama bebeğin sıkıntılarının ve ağrılarının azalmasına değeceğini düşünüyoruz. Ancak daha uygun fiyatlı olmasının gerektiğini belirtmek isteriz.

Biogaia damla prospektüs bilgileri ve Biogaia kullananlar yorumları ilacın yan etkisi olmadığını gösteriyor. Yüne de ilk kullanımda dikkatli olunmasının altını çizmek isteriz. Bebeğin ilacın etken maddesine ve yardımcı maddelerine karşı alerjisi olabileceği unutulmamalı ve ilk kullanımda bebek izlenmelidir. Bu sadece Biogaia Damla için değil her ilaç için geçerlidir.

Biogaia Damla, sadece bebeklerde değil kolik problemi yaşayan çocuklar ve yetişkinlerde de etkili olmaktadır. Karın ağrısı, kabızlık, gaz sancısı çeken çocuklarınıza veya aile fertlerinize de bu ilacı verebilirsiniz.

Biogaia Damla tedavi edici özelliktedir. İlacı bebeğin problemleri tamamen ortadan kalkana kadar kullanabilirsiniz. Sonrası için doktorunuz ya ilacı kesecek ya da dozunu düşürecektir. İlacı bırakmanın zamanını kesinlikle doktor belirlemelidir.

Biogaia kullananlar ilacı öğlen saatlerinde kullandıklarını ve bu şekilde geceyi rahat geçirdiklerini belirtiyorlar. Sabah verilen dozlar gece etkisini yitiriyor bebeklerde huzursuzluk başladığını söylüyorlar. Bu yüzden öğlen saatlerinde verilen ilaç gece bebeğin rahat uyumasında etkili oluyormuş.

İlacı ilk kez kullanacak olanların Biogaia damla prospektüsünü iyice okumalarını ve uyarılara dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca açılmış ilaç şişesinin 4 hafta oda sıcaklığında bekletilebileceğini de belirtmek isteriz. Sonrasında buzdolabında saklanması iyi olacaktır.

Dilerseniz madecassol krem hakkindaki yazimızida okuyabilirsiniz.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Site Yorum

Bir yorum bırak