Benzamycin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Paylaş
 

Benzamycin Krem Yan Etkileri Nelerdir?
Sivilce tedavisinde etkin rol oynayan benzamycin krem, yüzde ve diğer bölgelerde oluşan sivilcelere direkt olarak etki eder. Ayrıca sivilcelerin çoğalmasını kontrol altına alır ve istenmedik görüntülerin oluşmasına engel olur. Her kimyasal içerikli ilaçta olduğu gibi benzamycin kremin de birtakım yan etkileri bulunmaktadır. Peki, benzamycin yan etkileri nelerdir? gelin, daha yakından inceleyelim.

Benzamycin yan etkileri 

Benzamycin krem için genel olarak düşük oranda yan etkileri olduğunu söylemek mümkündür. Bu yan etkiler arasında ilk olarak karşımıza çıkan ciltte aşırı kuruma meydana getirmesi olmaktadır. Başka bir yan etki ise ürtiker olarak karşımıza çıkar. Benzamycin krem üzerinde yapılan klinik deneylerde 154 hasta baz alınmış ve yapılan araştırma sonucunda 154 hastadan sadece 4 kişide yan etkilere rastlanmıştır. Bu 4 hastadan 3’ünde ciltte kuruma, 1’inde ise ürtikere rastlanmıştır.

Diğer yandan benzamycin krem, sivilcelere cildi kurutarak etki etmektedir. Bu nedenle genel olarak cilt üzerinde kuruma meydana gelmesi normaldir. Ancak aşırı derecede kuruluk gözleniyorsa bir an önce doktora başvurulması tavsiye edilir. Çünkü ciltte meydana gelen aşırı kuruluk olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Genel olarak yan etkileri az olan benzamycin kremin doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilir. Kişinin doktoru önermediği sürece mevcut sivilceleri için gelişi güzel benzamycin kremi kullanması uygun olmaz. Doktorun izin verdiği sürece sivilce tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir.

Benzamycin Krem Kullananlar

  • Yüzümde ne zaman sivilce çıkça akşam sürüp yatıyorum ve sabah cildimdeki sivilceler yok oluyor.
  • Stresten dolayı çıkan sivilcelerimi çok hızlı kuruttu.
  • Doktorum reçeteye bu kremi yazdı etkisini çok hızlı gördüm, ama cildimi çok kurutuyor.
  • Kullandığımda sivilcelerim geçiyor ama bıraktığımda tekrar çıkıyor. Gerçekten çok etkili bir krem.
  • Beznamycim krem sivilceleri geçirir mi sorusuna vereceğim iyi cevap kesinlik geçirir olacaktır.

Benzamycin lekeleri geçirir mi?

Benzamycin kullanim amacı sivilceleri kurutmaktır. Yağlı ciltleri kurutarak sivilce cıkmasını engellemektedir. Benzamycin lekelerde çok etkili olmayabilir.

Benzamycin krem yüzde ne kadar kalmalı?

Benzamycin krem gunde 2 defadan fazla kullanılmamalıdır. Genelde gece yatmadan önce temizlenmis yüze uygulanir ve sabah güzelce temizlenir. Genelde gece yatmadan önce sürülmesi tavsiye ediliyor.

Benzamycin yüzden nasıl temizlenir?

Benzamycin krem yüzden temizlenirken önce ılık suyla yıkanmalı sonrasında kükürtlü sabunla yıkamalısınız. Benzamycin yüzden temizleme yöntemlerinden en etkilisi.

Benzamycin sivilce izlerini geçirir mi?

Benzamycin yağlı ciltleri kurutarak var olan sivilceleri yok eder. Daha önceden kalma sivilce izleri için madecassol krem daha etkilidir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak