Bel Soğukluğuna Hangi Bölüm Bakar?

Paylaş
 

Neisserria Gonorrhea adlı bakteri nedeniyle meydana gelen bel soğukluğu hastalığı, erkeklerde yoğun olarak görülen bir hastalıktır. Kadınlarda da görülen hastalık, rahim ve penis içerisinde gelişmektedir. Neisserria Gonorrhea genelde nemli ve sıcak bölgeleri seven bir bakteridir. İdrar yollarına zarar veren hastalık, kadınlarda fallop tüplerine ve rahim içerisine yerleşmesi nedeniyle dış gebelik riskini yüksek ölçüde artırır. Ayrıca erkeklerde kısırlık meydana getiren bel soğukluğu, daha ileri safhalarda kalp kapaklarına kadar ulaşabilmektedir. Peki, bel soğukluğuna hangi bölüm bakar? daha yakından bakalım.

Bel soğukluğu hastalığına hangi bölüm bakar?

Cinsel ilişkiyle buluşan hastalıklardan biri olan bel soğukluğu, ağız yoluyla, vajinal yolla ve anal yoldan bulaşmaktadır. Hastalığın bunlar dışında bulaştığı bir yol şu ana kadar görülmemiştir. Ancak bakterinin neden olduğu akıntılar başka bir insanın vücuduna girdiği anda hastalığın bulaşma riski vardır. Bu yüzden herkesin kişisel eşyalarını kullanırken dikkatli olmaları tavsiye edilir.

Bel soğukluğunda şikayet eden kişilerin gitmesi gereken bölüm üroloji (bevliye) olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürologlar bel soğukluğu başta olmak üzere böbrek taşı, erken boşalma, frengi, kısırlık, mesane, penis, iktidarsızlık, prostat ve testis ile ilgili pek çok rahatsızlığa bakabilmektedir.

Özellikle erkeklerde daha sık görülen rahatsızlıklardan biri olan bel soğukluğunun tedavisinde ürologlar etkili bir tedavi sunar. Bu nedenle rahatsızlıkla karşı karşıya kalan kişilerin öncelikle bir üroloğa görünmesi ve tedavi yöntemine bu şekilde dahil olması gerekmektedir.

Bu yazı 72 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sivilce İzleri Neden Olur? Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilce Maskeleri Göz altı morlukları neden olur? Göz altı morlukları nasıl geçer? Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? Madecassol merhem Primolut Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Siyah Noktalar İçin Maske