Asimetrik meme hastalığı için hangi doktora gidilir?

Paylaş
 

Makalede Neler Var

Asimetrik meme hastalığı için hangi doktora gidilir?

Asimetrik meme rahatsızlığı bir memenin diğerinden farklı olması durumudur. Biri diğerine göre daha dolgun daha büyük olabilir ya da şekil bozukluğu olabilir. bu durumun bir çok nedeni vardır. Adet dönemi hamilelik gibi hormonal dengelerin değiştiği dönemlerde bu durum oldukça normaldir. Ancak normalde de bu durumlardaysanız ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Tanı koymak için mamografi çekilir ancak burada sonuçlarınız normal gözükse bile daha net bir teşhis koymak adına ultrasonografi çekilebilir hatta duruma göre manyetik rezonans görüntülemenize de bakılır. Genelde meme içindeki iyi huylu kistler bu duruma sebep olabilirler. Peki, kendinizde bu durumu fark ettiniz asimetrik meme hastalığı için hangi doktora gidilir?

Asimetrik meme rahatsızlığı

Önce asimetrik meme rahatsızlığınızın sebebini öğrenmeniz gerekiyor bunun için genel cerrahiden randevu alıp muayene olmalısınız. Muayene olduktan sonra herhangi bir sorun çıkmayabilir. Çünkü doğa asimetriyi sever bir çok insan diğer yarısına göre asimetrik doğar. Sağ el ile sol el arasında bile farklar bulunur ancak siz memelerinizin asimetrik görünümünden rahatsız iseniz bunun da tedavisi mevcut. Genelde memelerin gelişimini tamamlaması adına adet gördükten sonra en az 3 yıl beklenir daha sonra doktorunuzda uygun kararı verirse memelerinizin düzeltilmesi için plastik cerrahi bölümüne muayene olabilir ve asimetrikliği düzeltebilirsiniz. Bu duruma göre bir veya iki memenize de operasyon uygulanabilir.

Bu yazı 40 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sivilce İzleri Neden Olur? Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Sivilce Maskeleri Göz altı morlukları neden olur? Göz altı morlukları nasıl geçer? Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? Madecassol merhem Primolut Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Siyah Noktalar İçin Maske