Argan Yağı ile Göz Serumu Nasıl Yapılır
Cilt Bakımı

Argan Yağı Göz Serumu

Argan yağı argan ağacı meyvesinde bulunan çekirdekten çıkarılır. Argan yağı geleneksel olarak Faslı berberi kadınları tarafından yapılmaktadır. Fasın güney kesimlerinde yetişen bir meyvedir.

Argan yağı yüksek E vitamini düzeyiyle cilde de oldukça fayda sağlayacak bir yağdır. Cilt tahrişlerinde, aknede, egzamada tedavi edici bir özelliği vardır. Aynı zamanda ciltte kırışıklar, cildi sıkılaştırma konularında da argan yağı kullanılır.

Argan yağının aynı zamanda göz kenarlarındaki cilt bölgesi için de kırışıklıkları tedavi edici, göz kenarlarını sıkılaştırıcı bir faydası da vardır. Bu nedenle göz kenarları için argan yağı ile de göz serumu yapılabilir.

Argan Yağı ile Göz Serumu Nasıl Yapılır?

Bunun için ihtiyacınız olanlar

  • 1 çay kaşığı kadar argan yağı
  • Yarım çay kaşığı kadar hodan yağı
  • 1 çay kaşığı kadar Pirinç kepeği yağı
  • Yarım çay kaşığı kadar E vitamini yağı
  • Küçük bir cam şişe
  • Karıştırmak için kaşık
  • Bir de cam kase

Argan Yağı Göz Serumu Yapılışı

Cam kasenin içine teker teker bütün yağları dökün

Kaşıkla iyice karıştırın

İyice karıştıktan sonra cam kasedeki karışımı küçük cam şişeye dikkatlice boşaltın.

Göz serumunuz hazırdır.

Argan Yağı Göz Serumu Nasıl kullanılır?

Argan göz serumunu göz çevrenize az miktarlarda dikkatlice uygulayabilirsiniz. Kullanmak için bir pipet yardımıyla orta parmağınızın ucuna bir damla damlatın ve öteki elinizin orta parmağıyla bir birbirine sürtün. Sonrasında her iki orta parmağınızın ucuyla göz kenarlarınıza nazikçe ovma yapacak şekilde uygulayın. Bunu uyguladıktan sonra bir süre göz çevrenize herhangi bir krem, yağ, kapatıcı, losyon v.b. şeyler sürmeyin. Gözlerinize bu serumu veya herhangi bir ürünü direkt uygulamayın. Göz çevrenizde herhangi bir esansiyel yağ içeren bir ürün kullanmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir