Alhydran Krem

Paylaş
 

Alhydran Krem Etken Maddesi

Alhydran krem içerisinde ki en etkili etken madde ise AleoVera bitkisinin özü olmaktadır. Alhydran nemlendirici dışında ise ürünün özelliği olan nemlendiriciliği arttırmaya yönelik diğer bitkisel ürünler bulunmaktadır.

İlaç Marka İsmi

İlacın marka ismi Alhydran olmaktadır.

Alhydran Krem Fiyatı

Alhydran krem fiyat; ürünü piyasa da ortalama 120 ile 140 lira arasında fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Eczane ve sağlık ürünleri bulunduran bütün medikal mağazalarından temin edilebilmektedir. Bunun dışın da güzellik malzemeleri satan mağazalarda da satışı yapılabilmektedir.

Alhydran Krem Nedir?

Alhydran nemlendirici açık yaraların kapanışından sonra ki bölüm de kullanım için üretilmiş, hasar görmüş bölgede ki derinin yenilenmesi ve nemlendirilerek canlı bir görünüm kazandırılması için hazırlanmış ve yoğunlaştırılmış medikal bir üründür. Jel olarak bulunmaktadır. İlaç taze aleovera bitkisinden elde edilmektedir. Aloevera bitkisinden dolayı yapıldığından dolayı, Alhydran jel krem nemlendirici özellik kazanmıştır. Bu neden ile zarar görmüş ve yıpranmış bölgede ki deri için yumuşatıcı bir emilsyon formu sağlamaktadır. Alhydran krem içerisinde ki ilave edilmiş diğer bileşenler ve maddeler ise ilacın nemlendirici özelliğini arttırmak ve daha etkili bir hale getirilmek için konulmuştur. Alhydran start merhem  yumuşak, kuru, hassas yani hemen hemen bütün deri türlerine ve cilt yapılarına uygun olduğundan dolayı kolayca etki göstermektedir.

Alhydran Krem Yan Etkileri

Alhydran kremi kullanımında bitkisel ürünler özellik ile de AloeVera kullanıldığından dolayı bu güne kadar ilacın kullanımından dolayı şikâyete rastlanılan bir yan etki görülmemiştir. İçerdiği diğer nemlendiriciliği arttırmaya yönelik ürünlerden dolayı kullanan kişiler üzerin de küçük boyutlarda hafif alerjik reaksiyonlar rastlanabilir. Fakat bu durumlar da kişinin sağlığını ve cildine zarar verecek boyutlarda olmamaktadır.

Alhydran Krem Nasıl Kullanılır

Alhydran start merhem  açık yaralardan ve yanıkların tedavilerinden sonra yıpranmış ve zarar görmüş derinin yenilenmesini sağlamak için tedaviden sonra uygulanır. Cilt yüzeyine iyice yedirerek uygulanmakta ve emilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca yaralardan sonra değil cilt konusun da rahatsızlık yaşayan kişiler de yani kuruluk ve yağlılık şikâyeti olan kişiler de normal zamanlar da cilt sağlığını korumak ve normal nemli haline geri döndürmek için de uygulayabilmektedir. Sabah ve akşam günde en az iki kez uygulanabilmektedir.

Alhydran Krem Hamilelikte Kullanımı

Alhydran krem tedavi uygulanmış açık yaraların ve yanıkların iyileşme sonrasında bölge de oluşan deformasyon ve kuruluğun giderilerek cildin nemlenmesinde ve oluşan hafif izlerin giderilmesinde kullanıldığından dolayı hamilelik dönemi sonrası bebek emziren annelerin kullanmasında sakıncası olmamaktadır.

Alhydran Krem Gebelik Döneminde Kullanılır Mı?

Alhydran nemlendirici cilt yüzeyinde oluşan yaraların geçme döneminden sonra yara nedeni ile kalan izlerin giderilmesinde kullanıldığından dolayı gebelik dönemi geçiren bayanların kullanımın da hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Alhydran Krem Yüze Sürülür mü?

Alhydran Krem kullanımında içerdiği maddelerden birine alerjik reaksiyon gösterme ihtimaliniz var ise kullanımından uzak durulmalıdır. Bunun dışında ilaç sadece kapalı yaralara yani yaranın geçmesinden sonra oluşan lekelerin veya yanıkların bulunduğu bölgelere uygulanmalıdır. Enfeksiyon oluşabilecek açık yaralara uygulanmamalıdır. En önemlisi ise göz ve göz çevresinde asla kullanılmamalıdır.

Alhydran Krem İle Etkileşen İlaçlar:

Alhydran krem ile etkileşen belirli bir ilaç listesi bulunmaktadır. Fakat bu kremi kullanmadan önce kullandığınız herhangi bir cilt bakım ürünü veya ilacı bulunmakta ise Alhydran kullanmadan önce doktorunuz ile görüşerek bilgi almanız gerekmektedir. Sonuç olarak içerdikleri etken maddeler birlikte kullanımlar da reaksiyona girerek vücudunuz da farklı bir tesir edebilir ve zararlı olabilir. Bu neden ile bir bilgilendirme yaparak doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Alhydran Kullananlar

Alhydran Kullananlar, bu ürünleri almak isteyenler için önemli bir bilgi kaynağı. Kullanımı çok kolay olan bu ürün hakkında yapılan yorumlar sizi onu kullanmaya daha da teşvik edebilir. “Alhydran ekşi” başlığında Ekşi sözlük ve diğer pek çok sosyal medya platformunda tartışılan bu ürünü online olarak sipariş verebilirsiniz.

Kaşıntı Giderici Kremler

Bu yazı 68 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak