İmex Sivilce Kremi

Paylaş
 

İmex sivilce kremi antibiyotik özelliği taşıyan bir kremdir. Yapı ve kıvam itibariyle fondötene benzetilir. Hem kapatıcı özelliği vardır hem de rengi gerçekten de fondötene benzer. Ten renginiz beyazsa, gündüzleri de kullanabilirsiniz. Ama esmer bir tene sahipseniz gece yatmadan evvel fondöten sürer gibi sürebilirsiniz. Kremin etkisini hemen örmeyebilirsiniz ama vazgeçmeyin.

İmex krem etkisini tam olarak 1 ay sonra gösterir. İmex sivilce kremi oluşmuş yahut oluşmaya başlamış sivilcelerin içine nüfuz eder ve iltihabı kurutur. Bu da, sivilcelerin oluşmaya başlamadan kurumaları demek. İmex krem kullanırken mümkün olduğunca güneşe çıkmayın, yüzünüzde siyah lekeler oluşabilir. En doğru seçim İmex kremi gece kullanmak olacaktır.

İmex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır

  • İmex sivilce kremini kullanmadan önce cildinizi temizleyin. Temiz ciltte daha iyi sonuç alırsınız.
  • Sivilce oluşan bölgeye bir miktar sürün ve hafif masajla yedirin.
  • Sabah ve akşam akne oluşan bölgelere sürün.

İmex krem, sivilce / akne oluşan bölgeye sürüldüğünde kapatıcı özelliği sayesinde de sivilcelerin üzerini örterek kötü görüntüyü engeller.

  • İmex sivilce kremini 14 gün boyunca uygulayın, 7 gün ara verin sonra yeniden devam edin.
  • İmex sivilce kremi sivilcelerin yapısına ve bünyeye göre 1 ila 4 hafta arasında sonuç verir.

İmex sivilce kremini düzenli olarak kullanmanıza rağmen sivilcelerinizde bir azalma gözlemleyemediyseniz bir cilt uzmanına başvurun. İmex akne tedavisi ve sivilce tedavisinde güvenle kullanılabilecek bir kremdir.

İmex Sivilce Kremi Fiyatı

İmex sivilce kremi fiyatı 2018 28.31 TL

İmex Krem Prospektüs

Formülü:

100 gram IMEX Merhem’de aktif madde olarak 3.0g Tetrasiklin hidroklorid bulunur.
Yardımcı maddeler olarak beyaz vazelin, orta zincirli trigliserid, titanium oksid, kahverengi demir oksid, kırmızı demir oksid bulunur.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

İnflamatuvar formları başta olmak üzere, topikal akne tedavisinde endikedir.
Kontrendikasyonları:

Imex, tetrasikline karşı bilinen bir hassasiyeti olan hastalarda kullanılmamalıdır.

İmex Sivilce Kremi Kullananlar

  • Imex’i doktorum tavsiye etmişti, sivilceniz çıktığı zaman üzerine küçük küçük ovalayarak yediriyosunuz, 10-15 dk sonra kuruduğu ve cilt onu emdiği zaman üzerinden artığını peçeteyle alıyosunuz. Hem fondöten gibi sivilceyi saklıyo, hem de ciddi anlamda küçülüp kurumasını sağlıyo. Yüzüm en harika halindeyken çıkmak üzere olan sivilcelerimi imexle kurutuyorum, gerçekten herkeste bulunması gereken sivilceye acil yardım kremi gibi bir şey 🙂 Sivilce probleminden kurtulmanızı sağlamıyo ama çıktığı veya çıkmak üzere olduğu zaman büyük yardımcı 🙂 Kullananlar görüşlerini yazsın, sivilce problemi olan arkadaşlara yardımcı olsun 🙂

  • Ben de kullanıyorum çok memnunum, uzun vadede yok ediyor sivilceleri yenileri engelliyor pürüzsüz cildiniz oluyor hem fondöten gibi kapatıyor. Yalnız sürme tekniğim farklı ben peçeteyle fazlasını almıyorum. En iyi sonucu cilde özellikle sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürünce alıyorsunuz. Ve silmiyorum öyle bırakıyorum ciltte.

  • gündüz kullanmak ciltte leke yapıyor zaten doktorlar söylüyor gündz kullanılmaz diye

İmex sivilce izlerini geçirir mi?

  • Ben de imex kullandım azitro diye bir antibiyotik ile birlikte kullandıgım zamanlar tamamen geçmişti ama antibiyotik belli bir sayıda kullanılıyor o bittiginde imexe devam ettim ve yine sivilceler çıktı kesin çözüm değil yani.Roaccutane kullanacagım

İmex sivilce kremi hamilelikte kullanımı

Bugüne kadar Imex kullanımına ilişkin teratojenik etki veya belirtiye ait bir bilgi bulunmamasına rağmen hamilelerde ve emziren hanımlarda yapılmış kontrollü çalışma sonuçları bulunmamaktadır. Bu nedenle bütün ilaçlarda olduğu gibi hamilelerde kullanılması önerilmemektedir.

Sivilceler, kötü görüntünün yanı sıra, ciltte yaralara ve yaralar sonunda lekelere neden olur. Ergenlik ile birlikte hayatımıza giren bu cilt probleminin önlenmesi ve tedavisi mümkündür. Doğal çok sayıda yöntemin işe yaradığı sivilceler için içeriğinde özel maddeler bulunan kremler de kullanılmaktadır. Doğal yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda etkili sivilce kremlerini kullanabilirsiniz.

 

Bu yazı 84 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak